Biografie

Lucie Vondráčková je známou zpěvačkou, herečkou a to ať už divadelní nebo filmovou. V dětství také moderovala televizní pořad Marmeláda. Dnes točí filmy nejen doma v České republice, ale také v zahraničí.

Lucie Vondráčková začínala v devíti letech seriálovou rolí díky režisérovi Ludvíku Rážovi, který ji obsadil do seriálu Údolí bílých králů. Poté následovali tři roky bezúspěšných absolvování konkurzů.

V roce 1992 se na Lucku Vondráčkovou usmálo štěstí a začala s natáčením ve večerníčku Království květin, kde ztvárnila hlavní roli. Dále Lucka hrála v legendárním dětském seriálu Návrat Arabely. Ještě v tomto roce moderovala pro Českou televizi dětský pořad Marmeláda.

První album

V roce 1993 Lucie Vondráčková nahrává své první album s názvem Marmeláda. Dále si zahrála v televizním seriálu Vikingové z Bronských vršků, za kterou obdržela Zlatého dudka (cena za nejlepší herecký výkon). Také se mihla v celovečerním filmu Hrad z písku po boku Chantal Poulain.

V roce 1994 vydává Lucie Vondráčková své druhé album s názvem Rok 2060. Dále se také Lucie Vondráčková objevuje v americkém filmu Nebeské slzy. Na české scéně je to film Patnácté léto.

V roce 1995 Lucie Vondráčková dostává na trh své třetí album Atlantida. V tomto albu se nachází všem známý hit Džíny.

V roce 1996 je to album Malá mořská víla a hlavní role ve slovenském filmu Tu žij úlevy.

Rok 1997 přináší Lucii Vondráčkové Další příležitost v divadle Rokoko, kde ztvárňuje Julii v Shakespearově hře Romeo a Julie. Lucie Vondráčková také hraje v pohádkách jako je třeba Kouzelný šíp nebo Šmankote babičko čaruj. V Americe točí film Bohemians.

V roce 1998 vydává Lucie Vondráčková cd The best of…, kde jsou písničky v angličtině. V divadle hraje ve hře Višňový sad. V televizi se objevuje ve snímku Na zámku.

Divadlo

Rok 2000 je rokem, kdy se Lucii Vondráčkové daří zkvalitnit svou hudbu na vyšší úroveň a vydává album Manon. V divadle hraje ve hrách Čarodějky ze Salemu, Černá komedie či Richard III.

Roky 2001 a 2002 přináší Lucii Vondráčkové nové divadelní role v hrách Na dotek, Skřivánek nebo Starci na chmelu a nabídku hrát v muzikálu. Točí pohádku Královský slib.

V roce 2003 se Lucie Vondráčková objevuje v roli Morgany ve veleúspěšném muzikálu Exkalibur. Na pulty se dostává její nové album May day.

Rok 2004 je pro Lucii Vondráčkovou velmi úspěšný. Lucie Vondráčková hraje v teenagerovské komedii Snowboarďáci nebo v Post Coitu po boku Franka Nera.

V roce 2005 hraje Lucie Vondráčková hlavní postavu v Landově muzikálu Tajemství.

V roce 2006 stíhává Lucie Vondráčková vydat dvě alba. První s názvem Boomerang (jedno z nejprodávanějších alb a s hitem Vítr) a druhé album pojmenované Dance. Také můžeme Lucii Vondráčkovou vidět ve hře Othello nebo Bratři Karamazovi.

V roce 2007 získává Lucie Vondráčková hlavní roli v hudebním filmu Kvaska a její největší hity se objevují v albu Pelmel 1993–2007.

Rok 2008 přináší zatím poslední album od Lucie Vondráčkové Fénix. Hraje také ve filmu Bathory a v Touze, což je pokračováním filmu Kvaska.

V roce 2009 hraje v českém filmu Labyrint.

Rubriky