Lucie Vondráčková

Lucie Vondráčková je rozená Pražačka, narodila se 8. března 1980 v hudebnické rodině. Jejím otcem je herec, muzikant, příležitostný herec, hudební skladatel, producent, aranžér a zpěvák Jiří Vondráček. Matka je Hana Sorrosová známá jako textařka a překladatelka. Oba rodiče se aktivně podílejí na tvorbě své dcery Lucie Vondráčkové od dětství až po současnost. Nejznámější členkou rodiny je však Lucčina teta zpěvačka a herečka Helena Vondráčková, která se skoro bez výjimky umisťuje každoročně ve Zlatém slavíkovi a je mnoho desítek let důležitou součástí české popmusic. Lucie Vondráčková a Helena Vondráčková, tyto dvě výborné české zpěvačky spolu již několik let kvůli rodinným sporům nemluví.

Dětství

Lucie Vondráčková vyrůstala v Praze s rodiči a mladším bratrem Davidem. Již od dětství se zajímala o mnoho věcí a měla nejrůznější záliby. Mezi hlavní Lucčiny koníčky patřil zpěv, závodně tanec, navštěvovala také hodiny baletu a gymnastiky, učila se stepovat, ale také se pilně věnovala studiu cizích jazyků. Toto nadání zdědila zřejmě po matce. Lucie Vondráčková navštěvovala jazykovou základní školu v Praze. Ve čtrnácti letech nastupuje na pražskou konzervatoř, kde začíná studovat hudebně-dramatický obor. V roce 2000 se začala věnovat studiu kulturologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2005 Lucie Vondráčková úspěšně dokončuje studium na vysoké škole a získává titul magistr, který si už může psát před jméno Mgr. Lucie Vondráčková.

Současnost

Lucie Vondráčkova se nyní profesionálně věnuje zpěvu, herectví, tanci, dabingu, filozofii, psaní textů a moderování. Pravidelné angažmá má v divadle, točí klipy a nazpívává stále nové písničky na cedéčka. Lucie Vondráčková se stává velmi oblíbenou moderátorkou, prvně to předvedla už ve dvanácti letech, kdy začíná moderovat dětský pořad Marmeláda. Lucie se věnuje také muzikálu a točí i filmy a to nejen české, ale i zahraniční.

Lucie Vondráčková je dnes jednou z předních a dosti uznávaných zpěvaček, ale hlavně hereček ať v divadle u muzikálu nebo ve filmu. I přesto vše je to taková normální holka, která si nepotřebuje vydobýt pozornost nějakou peprností jen proto, aby se objevila v bulvárních plátcích na titulní straně. Lucie Vondráčková ráda čte nebo zajde s přáteli posedět či se podívat do kina na pěkný film. Lucka se plynule domluví čtyřmi jazyky, z nich preferuje angličtinu, s kterou se domluví v zahraničí nebo ji použije pro své písničky.

Rubriky