Lucii čeká miminko i natáčení videoklipu

Dlouho se spekulovalo o tom, zda je Lucka těhotná, či nikoli. Zpěvačka si s manželem Tomášem Plekancem nechávala vše pro sebe.

Jako prvním to chtěla říci rodině a samozřejmě je tu ona těhotenská pověrčivost o třetím měsíci, takže se nikdo jistě nemůže divit. Každopádně se manželé na miminko, které má přijít na svět v lednu moc těší. Kromě mateřských povinností však Lucku čeká i práce. Dotočila film Labyrint, ke kterému připravuje i videoklip k ústřední písni. Premiéru má snímek 6. října a Lucka na něj všechny srdečně zve, prý aby ho neporazil nějaký „americký blockbuster.“ Jak Lucka přiznala, záměrně si naložila hodně pracovní léto, aby až naroste hodně bříško, nastalo období klidu a příprav na kolotoč kolem miminka. V polovině září by už chtěla zbalit kufry a odletět s manželem do Montrealu, kde nyní bydlí. Dotočí film, nazpívá písničku k poháce, připraví videoklipy a pak se prý uvidí.

A kdo neví, o čem snímek Labyrint je, zde je synopse:

Na začátku temného příběhu si nedostudovaná novinářka Renata vezme do bytuspolubydlící Argentinku Kiaru, která do Prahy přijela studovat architekturu. Poznáváme i její přátele a kolegy. V závěru jednoho podařeného večírku ale zmizí Renatina kolegyně. Od té doby se v domě ovšem začnou dít divné věci. Kdo ví, třeba souvisí s divnou smrtí jedné staré sousedky ve sklepě. Možná, že za to může parta podivných mystiků, o nichž Renata točí dokument… Ale také se kolem Renaty začnou objevovat dvě divné postavy. Není divu, že Kiaru v noci budí noční můry. Probudila snad parta satanistů stvůru, která přes síť podzemních chodeb prolézá do středověkých sklepů a vraždí obyvatele domů? Tak začnou se svými kamarády pátrat po příčině. Při důkladném průzkumu sklepa najdou tunel kamsi do chodeb podzemního labyrintu.

To je voda na mlýn Renatině touze stát se slavnou novinářkou. Své si přisadí i kamarád David, který zase touží udělat v Praze senzační historický objev a materiál k odborné práci o statice středověkých sklepů by tu chtěl najít i Renatin soused Honza. A tak se do chodeb vydávají na vlastní pěst.

Divák už ale ví, že jde o život, a že v chodbách se někde ukrývá cosi, co má na svědomí víc než jen starou sousedku a zvědavou kamarádku. V podzemí se ovšem ukáže, že každý má jiné důvody, proč se tam vydal, a že se nejspíš nikdo z nich nemůže bezpečně spolehnout na své kolegy. Zdá se, jakoby labyrint začal hrát svou vlastní hru…

A zatímco divák má postupně dojem, že se ve filmu opakují mnohokrát ohraná klišé s mírně duchařskou tematikou, ukáže se, že vše je až Dahlovsky jinak.

Zdroj: Lucie Vondráčková, cfn

Foto: Blesk

Rubriky